Zapachy do sprzętów AGD

Pachnący dom to przyjemny dom, a pachnące sprzątanie to przyjemne sprzątanie. Wyjaśniać i uzasadniać chyba nie trzeba. Czasem wystarczy jedno źródło brzydkiego zapachu, by zepsuć nam cały efekt czystego domu. Na przykład: otwieramy lodówkę, a nagromadzona tam woń odrobinkę obiera apetyt… Albo: włączamy odkurzacz, a wydmuchiwane z niego powietrze sprawia, że… To może lepiej zobaczmy, jak tego uniknąć :)

 

Pachnący odkurzacz

 

Wydmuchiwane z odkurzacza powietrze już samo w sobie nie jest specjalnie miłe. A gdy do worka dostanie się cokolwiek organicznego (kawałek jedzenia, sierść zwierzaka etc.) i poleży tam kilka dni, to już w ogóle nosy więdną podczas porządków. Nawet wymiana worka nie pomoże od razu, bo smrodek zdążył rozpanoszyć się wewnątrz urządzenia i osiąść nawet na filtrze. Do sytuacji ekstremalnych lepiej jest nie dopuszczać i gdy ssawka połknie coś podejrzanego, to najlepiej po prostu wymienić worek. Natomiast stosowany regularnie zapach do odkurzacza sprawi, że wydmuchiwane powietrze nie tylko nie popsuje nam nastroju, ale go jeszcze poprawi. W niektórych typach odkurzaczy świetnie sprawdzi się zapach w formie granulek.

 

Pachnąca lodówka

 

Oczywiście pamiętamy wszyscy o zasadzie, że żywność w lodówce przechowujemy w pojemnikach… Tylko czasem o niej zapominamy :) Lodówka – jak wiadomo – wentylacji nie posiada, a więc wszelkie zapachy odkładają się w niej, odkładają… By w końcu dać nam po nosie, za którymś otwarciem drzwiczek. Rzecz jasna dobrym sposobem jest częste mycie lodówki, ale sposobem uniwersalnym jest mycie wtedy, kiedy naprawdę trzeba oraz stosowany na co dzień pochłaniacz zapachów do lodówki.

 

Pachnąca zmywarka

 

Wydawałoby się, że przecież takie urządzenie, do którego non stop pakowane są zapachowe preparaty czyszczące – śmierdzieć nie ma prawa! A tu niespodzianka – ma prawo! Wystarczy, że zmywarka postoi trochę zamknięta, by po otwarciu drzwiczek przywitała nas woń stęchlizny. Zmywarka posiada w środku zakamarki, a w tych zakamarkach zawsze coś tam się odłoży, do tego jeszcze wilgoć – i tego zwyczajnie nie przeskoczymy. Ale możemy zastosować zapach do zmywarki i od razu zrobi się przyjemniej.

  

Pachnąca suszarka lub pralko-suszarka

 

Tutaj znowu powtarza się problem urządzenia, które stoi zamknięte, a w środku pozostanie odrobina wilgoci i jeszcze czegoś… A konkretnie przeróżnych paproszków oraz włosów, które dziarsko przetrzymały pranie, przyczepione do ubrań, a w trakcie suszenia już się od nich odczepiły i znalazły sobie nowy dom w jakimś zakamarku suszarki. Dlatego suszarka, w której przecież suszy się wyprane i pachnące rzeczy, również potrafi zacząć emitować nieprzyjemną woń. Aby ten proces maksymalnie opóźnić i zneutralizować, można stosować zapach do suszarki.

 W tym wszystkim należy pamiętać o zasadzie nadrzędnej: każde urządzenie czasem trzeba po prostu wyczyścić. Niemniej jednak – wymienione powyżej zapachy umilają korzystanie z tych urządzeń i stanowią świetne dopełnienie czystego domu.

Podobne
Copyright 2023 © KlinikaAGD.pl