Przyszykuj lodówkę na letnie upały

Dzisiejsze nowoczesne lodówki to urządzenia nie tylko do przechowywania żywności. Coraz więcej modeli posiada wśród wielu dodatkowych funkcji kostkarkę do lodu oraz dystrybutor wody. To funkcje przydatne w szczególności latem. Należy jednak pamiętać, że chłodziarki z dodatkowymi możliwościami to także dodatkowy obowiązek, gdyż musisz wymieniać w nich filtry do wody. 


Automatyczna kostkarka 


Zalety są jednak ogromne, więc warto rozważyć zakup takich modeli chłodziarek z kilku względów. Po pierwsze kostkarka w lodówce zwalnia cię z pamiętania czy w zamrażarce są jeszcze jakieś zmrożone kosteczki. W każdej chwili, bez wysiłku wyciskania lodu z foremek, bez rozrywania plastikowych woreczków, masz gotowy lód do soków, drinków, czy schłodzenia napitego guza ;-) Po drugie wody do kostkarki nie trzeba dolewać, gdyż jest ona podpięta bezpośrednio z sieci, a filtr w lodówce oczyszcza ją z zanieczyszczeń. Po trzecie wiele modeli pozwala także na wybór formy kostek lodu. Co więcej, wiele modeli automatycznej kostkarki do lodu posiada także funkcję kruszenia lodu. 


Dystrybutor wody 


Druga funkcja, idealna na lato, to wbudowany dystrybutor wody do picia. To świetne rozwiązanie dla osób dbających o zdrowy tryb życia i regularne nawadnianie organizmu. Posiadając model z tą funkcją, orzeźwiającą i chłodną wodę masz zawsze w zasięgu ręki, kiedy tylko dopadnie cię pragnienie. To bardzo dobra alternatywa dla butelkowanej wody, ponieważ oszczędzasz pieniądze i czas i nie musisz się obawiać, że zabraknie Ci wody do picia. Dzięki dystrybutorowi nie musisz trzymać w domu dzbanków do filtracji wody i kupować do nich filtrów. Oczywiście musisz kupić filtr do lodówki, ale czas po jakim należy go wymieniać wg producentów to najczęściej ok 6 miesięcy, czyli znacznie rzadziej niż w dzbankach filtrujących. Oszczędzasz również miejsce w lodówce na butelki z wodą, które chciałbyś schłodzić i nie nosisz ciężkich zgrzewek wody z marketu do domu. Ponadto woda z dystrybutora może być schłodzona do ustawionej przez ciebie temperatury. 


Czy są jakieś wady? 


Zalet jak widać jest sporo, zwłaszcza tych ułatwiających dostęp i oszczędzających pieniądze. Wadami mogą być jedynie zmniejszenie miejsca w lodówce, gdyż kostkarka i dystrybutor zajmują jednak trochę miejsca w lodówce. Takie urządzenia podnoszą również cenę lodówki, ale są to kwoty porównywalne z oszczędnościami, które przyniesie ich używanie.

Podobne
Copyright 2023 © KlinikaAGD.pl