Nie masz jeszcze tej ssawki do odkurzacza? Zobacz, jak możesz usprawnić odkurzanie!
Radek - Ekspert AGD
05 sierpnia 2020

Ssawki do odkurzaczy są idealnym zilustrowaniem powiedzenia, że coś może być „różne, kwadratowe lub podłużne”. Ba! Ssawki idą znacznie dalej w tej kwestii, bo mogą być okrągłe, trójkątne, kombinowane oraz wzbogacane różnymi ciekawymi patentami, które sprawiają, że dotrzesz do miejsc, do których dotrzeć trudno, usuniesz brud, który przed usunięciem się broni i na dokładkę zrobisz to szybko i sprawnie. A oto przykłady!

 

Niedostępne zakamarki i szczeliny

 

Są takie miejsca, gdzie nie dociera nawet długa ssawka szczelinowa. Ciasno, pod kątem… wystarczy wziąć za przykład chociażby tradycyjne kaloryfery żeberkowe. A brud sobie narasta… Idealnym wyjściem będzie elastyczna ssawka szczelinowa, którą można wygiąć w odpowiedni sposób i wypowiedzieć wojnę najbardziej opornym zakamarkom.

 

Walka z sierścią…

 

…często przypomina walkę z wiatrakami, tudzież ze smokiem, u którego w miejscu odciętej głowy wyrastają trzy nowe. Ale walczyć trzeba, bo w przeciwnym razie sierścią może zarosnąć całe mieszkanie, o czym posiadacze psów i kotów doskonale wiedzą. Jednym ze sposobów jest turboszczotka, która posiada wewnątrz układ przekładni czyszczących, umożliwiających skuteczniejsze wybieranie sierści z dywanów i wykładzin. Alternatywą jest futrossawka, wyposażona w pomysłowo zaprojektowany układ wyczesujący.

 

Jak nie porysować parkietu?

 

Parkiety, podłogi lakierowane, a także niektóre typy paneli potrafią lśnić jak lustro. I fajnie by było to lustro zachować jak najdłużej. Niestety, przy używaniu nieodpowiedniej ssawki, parkiet szybko zacznie przypominać lodowisko, na którym właśnie zakończyły się mistrzostwa świata w hokeju. A przecież istnieją specjalne ssawki do parkietu, obchodzące się z nim w należyty sposób.

 

Narożniki i ciasne miejsca

 

Jest jeden sposób, taki… łopatologiczny :) Wiele osób go stosuje: po prostu w ciaśniejszych miejscach zdejmują ssawkę i atakują gołą rurą. I niestety w wielu mieszkaniach można natrafić na ślady, po których przejechała rura. Aby tego uniknąć, pomoże nam  ssawka trójkątna, która dotrze do każdego narożnika.

 

Jak odkurzyć samochód SZYBKO I SKUTECZNIE?

 

Wszyscy kierowcy znają to z doświadczenia: startujemy z ogromnym zapałem, krzycząc „Dziś zrobię tu błysk!”. Po kilkudziesięciominutowej walce wycofujemy się z placu boju, obiecując sobie, że wszystkie niedoróbki poprawimy następnym razem. Samochód ma to do siebie, że składa się z samych zakamarków, a do tego z różnych rodzajów nawierzchni. Tu nie pomoże jedna ssawka, ani tym bardziej goła rura. Tu potrzebny jest zestaw samochodowy! I jesteś jak Batman, który na każdą okoliczność ma jakąś specjalną zabawkę :)


Jeszcze szybciej? Jeszcze skuteczniej? Na różnych nawierzchniach?

 

Można! Ssawka SPEEDY CLEAN umożliwia pracę równocześnie na powierzchniach twardych i śliskich, jak również na miękkich i szorstkich, czyli przykładowo dywan leżący na panelach. Bez żadnego przełączania, dzięki uniwersalnej konstrukcji.

  

Tapicerka

 

Większość ssawek ma z nią problemy. Bo się marszczy, bo hamuje, bo zostają ślady, bo paprochy trzymają się kurczowo tapicerki i nie chcą się puścić… Z większością problemów rozprawi się standardowa ssawka do tapicerki, wyposażona w specjalną okładzinę. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest ssawka BED PRO, wyposażona w ruchomą rolkę – tu nawet luźniejsze obicia nie mają jak się przeciwstawić!

Ssawki są różne, kwadratowe i podłużne… A Ty wciąż z jedną lub dwiema usiłujesz walczyć z przeważającymi siłami wroga? Podstawa to dobre uzbrojenie!

Podobne
Copyright 2023 © KlinikaAGD.pl