Myjemy okna szybciej i dokładniej

Początek kalendarzowej wiosny już za pasem, więc czas na mycie okien. Jeśli masz ich w doku kilkanaście i nie chcesz tracić kolejnego dnia na szorowanie i pucowanie szyb, pomyśl o ułatwieniu sobie tej czynności. Myjki do okien nie tylko skrócą czas poświęcony na mycie, ale również poprawią efekty twojej pracy. Ponadto niektóre modele przydadzą się nie tylko do szyb, ale także zadbamy przy ich pomocy o czystość innych powierzchni. 


 Jaką myjkę do okien wybrać i który model sprawdza się najlepiej? Tak jak zawsze wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Możesz wybierać spośród prostych urządzeń manualnych, wersji parowych lub nowoczesnych robotów czyszczących.

Czym kierować się przy zakupie

Waga – to urządzenie, które przez dłuższy czas musisz utrzymać w uniesionych rękach, więc jego ciężar ma ogromne znaczenia.

Dobry uchwyt – ergonomiczna rączka ułatwi pracę oraz zapewni jej bezpieczeństwo.

Czas pracy baterii/akumulatora – jeśli okien masz sporo, sprawdź ile dany model wytrzyma na jednym akumulatorze

Możliwość pracy w pionie i poziomie – to udogodnienie sprawi, że poradzisz sobie zarówno z czyszczeniem okien dachowych, stołów, blatów czy płytek. Ponadto specjalna przedłużka, pozwali na dotarcie do szklanych powierzchni, usytuowanych w trudno dostępnych miejscach.

Wielkość pojemnika na wodę – powinna być w sam raz, no bo za duża zwiększy ciężar urządzenia a za mało zmusi Cię do częstych wizyt przy kranie

Cena i dostępność gumowych piór – gdyż to element najszybciej zużywający się spośród wszystkich innych części

Dodatkowe akcesoria – są też bardzo ważne, bo to kolejne atuty konkretnego modelu, które mogą zadecydować o wyborze. Producenci dołączają najczęściej ściereczki z mikrofibry wraz ze spryskiwaczem lub ssawki w innym rozmiarze, do „zadań specjalnych”. Atutem będzie też dodatkowy akumulator.

Zalety myjek do okien:

- oszczędność czasu, z uwagi na szybkość i większą dokładność mycia;

- zasysają brud jak odkurzacz, pozostawiając powierzchnie bez smug, plam i zacieków;

- nadają się do wszystkich przeszklonych powierzchni;

- umożliwiają czyszczenie powierzchni w pionie i w poziomie,

- bezprzewodowe;

- niewielkie rozmiary;

- dodatkowe akcesoria ułatwiają czyszczenie trudniej dostępnych miejsc.


Części dostępne w KliniceAGD

Jeśli jesteś lub wkrótce będziesz już szczęśliwym posiadaczem takiej myjki pamiętaj, że niektóre części będą się zużywać, a w razie awarii lub jakiegoś lekkiego uszkodzenia elementów urządzenia, nie musisz od razy szukać nowego modelu.

W KliniceAGD znajdziesz nasadki gumowe do zbierania wody oraz zbiorniki na wodę. Zwiększysz również zasięg swojego urządzenia korzystając z rury teleskopowej. Kiedy zużyjesz nakładkę z mikrofibry, nową znajdziesz w naszym sklepie. Rewelacyjnym rozwiązaniem, dla osób często myjących okna lub dla tych co maja ich sporo, będzie pas biodrowy do myjki, dzięki któremu urządzenie w trakcie przerw i innych czynności zawsze będzie pod ręką.

 

Podobne
Copyright 2023 © KlinikaAGD.pl