Mikrofalówka nie tylko odgrzewa i rozmraża

Czy o tym wiesz? że popularna „mikrofala” posiada o wiele więcej funkcji niż tylko podgrzewanie gotowych potraw oraz rozmrażanie żywności. Nowoczesne mikrofale zaskoczą Cię nowymi technologiami do tego stopnia, że zaczniesz je porównywać z piekarnikami.

Po pierwsze producenci oferują dziś coraz więcej modeli mikrofalówek do zabudowy, które w swoim wyglądzie przypominają bardzo piekarniki. Dzięki technologii inwerterowej niektóre modele nie posiadają już obrotowego talerze. W tym przypadku dodatkową zaletą jest większa ilość miejsca  i brak ryzyka stłuczenia talerza.


Gotowe programy 


Użytkownik ma też większy wybór wśród automatycznych programów do podgrzewania, gotowania czy rozmrażania. Można ustawić na przykład program rozmrażanie mięsa, podgrzewanie napoju, pizza, popcorn, czy gotowanie ziemniaków,  a kuchenka mikrofalowa  sama dopasuje czas i moc mikrofal. To idealne rozwiązanie dla dzieci, które wracają wcześniej niż rodzice do domu i w bezpieczny sposób mogą przygotować sobie obiad. Pamiętaj, że do rozmrażania żywności możesz używać specjalnych naczyń dedykowanych kuchenkom mikrofalowym. 


Termoobieg  


Popularny w piekarnikach termoobieg, można również spotkać w nowych modelach kuchenek. W połączeniu z górna grzałka grilla, taka mikrofala niewiele już różni się od piekarnika. Jeśli chciałbyś w niej piec ciasta, warto zaopatrzyć się w uniwersalna blachę do mikrofalówki. 


Samoczyszczenie 


A co z czyszczeniem? Oczywiście także funkcja samooczyszczenia dostępna jest także w mikrofalówkach do zabudowy. Zalewamy pojemnik wodą i po skończonym programie przecieramy wnętrze kuchenki do czysta. 


Crisp czyli opiekanie 


Jeśli zastanawiasz się czy pizza z mikrofali nie będzie gumowa i zabraknie jej chrupkości, to oczywiście producenci tez znaleźli na to sposób. Najnowsza technologia crisp pozwala na opiekanie potraw od dołu i od góry. Górna grzałka grill przyrumieni pizzę z wierzchu a specjalny teflonowy talerz, który będzie się podgrzewał przypiecze ją od spodu. I Margherita jak z pieca… gotowa. Jeśli są tu fani zdrowego gotowania, należy również wspomnieć o możliwości gotowania na parze w mikrofalówkach. Wystarczy odpowiednie naczynie dedykowane właśnie do kuchenek i możemy cieszyć się zdrowym posiłkiem. 


Online 


I na koniec coś dla fanów urządzeń sterowanych online. W również wśród kuchenek mikrofalowych pojawiły się modele z funkcją Home Connect. Dzięki specjalnej aplikacji  i połączeniu z WiFi możemy  obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca. Intuicyjna aplikacja przeprowadza użytkownika krok po kroku przez kolejne etapy przygotowania posiłku, pomagając zmienić zwykłe potrawy w kulinarne arcydzieła. Aplikacja zapamiętuje preferencje użytkownika, a następnie podsuwa przepisy i praktyczne wskazówki

Podobne
Copyright 2024 © KlinikaAGD.pl