Kawa zamknięta w kapsułce, czyli o zaletach ekspresów kapsułkowych

Jeśli kochasz dobrą kawę, ale nie lubisz bałaganu rozsypanych wokoło fusów, zastanów się nad wygodnym i łatwym w użyciu ekspresem kapsułkowym. Dziesiątki różnych modeli oferowanych na rynku zaskoczy cię swoimi możliwościami i wyglądem.  Nie zawiedziesz się również na smaku samego naparu. 


Wygoda ponad wszystko 

Przygotowanie czarnego espresso czy białego cappuccino w ekspresie kapsułkowych zajmuje maksymalnie minutę. Wystarczy tylko podstawić filiżankę, włożyć kapsułkę, ewentualnie wlać mleko do spieniacza i po włączeniu odpowiednich przycisków poczekać kilkanaście sekund na kawę. Cukier jeśli lubisz i GOTOWE! Nie musisz od razu opróżniać zaparzonej w kolbie kawy, nie trzeba czyścić pojemnika z fusów. Przedziurawione podczas parzenia kapsułki nie gubią fusów, można je wyrzucić po kilku zaparzonych kawach, a pojemnik jest jedynie lekko zabrudzony odrobina kawy. Również wewnętrzne czyszczenie odbywa się przy zastosowaniu specjalnej kapsułki czyszczącej


Prawdziwa kawa 

Producenci kawy w kapsułkach nie mogą konkurować ze świeżo zmieloną i przygotowaną kawą, ale znaleźli doskonały sposób na zwabienie smakoszy czarnego trunku. To szeroki wybór kaw smakowych oraz duża paleta intensywności różnych rodzajów kaw w kapsułkach. Najlepiej na rynku prezentuje się tu marka Nespresso oferująca trzynastostopniową skalę intensywności swoich kapsułek oraz ponad dwadzieścia rodzajów kaw, w tym kilka bezkofeinowych. Nespresso regularnie wprowadza do swojej oferty również sezonowe nowości. 


Ekspres znanej marki 

Krups, Delonghi i inne znane marki produkujące ekspresy do kawy wspierają działalność firm oferujących kapsułki kawowe. Dzięki temu z roku na rok wybór modeli jest coraz większy, pod względem oferowanych możliwości i samego designu urządzenia. Producenci ścigając się w wyścigu o klienta dogadają do swoich ekspresów nowoczesne rozwiązania, by jak najbardziej zautomatyzować i unowocześnić ekspresykapsułkowe. Nowoczesne maszyny na kapsułki mogą być dziś sterowane zdalnie ze smartfonów, samodzielnie wyrzucają do pojemnika zużyte kapsułki, posiadają różne modele spieniaczy do mleka (automatyczne oraz ręczne z dysza spieniającą. 


Przechowywanie kapsułek 

Producenci zadbali również o poręczne i eleganckie stojaki na kapsułki, dzięki czemu kawy nie trzeba chować w szafkach czy szufladach, bo elegancko prezentują się na metalowych stojakach i mogą być zawsze pod ręką. 


Z czego wybierać?

Kapsułki kawowe bez problemu kupimy w sklepach stacjonarnych i w internetowych. Możemy wybierać spośród takich firm jak na przykład Nespresso, Tchibo, Dolce Gusto, Tassimo i innych. Nawet marka Starbucks posiada kapsułki pasujące do maszyn z Nespresso. Ceny są rozsądne w przedziale mniej więcej od 1,3zł do 2,3zł za kapsułkę. Jeśli chcemy, możemy tez skorzystać z kapsułek wielorazowego użytku, to kapsułki do samodzielnego napełniania, dowolnie wybrana przez nas kawą. 


Na zdrowie 

Podsumowując, można stwierdzić, że ekspresy kapsułkowe to najwygodniejsza wersja tego typu maszyn do zaparzania kawy. Są zarówno eleganckie jak i proste w obsłudze. Ponadto zajmują mniej miejsca niż ekspresy kolbowe lub inne ciśnieniowe. A co najważniejsze można w nich przygotować kawę na wiele sposobów.

Podobne
Copyright 2023 © KlinikaAGD.pl