Jak wymienić hydrostat w pralce lub zmywarce

Hydrostat (zwany też pieszczotliwie presostatem) potrafi czasem się zepsuć. Psują się różne rzeczy, od mikroczipów aż po lotniskowce, więc dlaczego hydrostat miałby się nie zepsuć? I co wówczas? Jakież to przygody mogą Cię, Drogi Użytkowniku pralki lub zmywarki, spotkać w przypadku awarii hydrostatu? Przeczytaj!


Jakie są objawy uszkodzonego hydrostatu?

Hydrostat, jak sama nazwa wskazuje, reguluje nam pobór wody. Jeżeli więc zauważymy, że nasza pralka (lub zmywarka) pobiera tej wody tyle, że zaczyna jej „uszami” wychodzić, albo na odwrót – że próbuje mielić na sucho, to znaczy że najprawdopodobniej zdechł hydrostat. Najczęściej jednak urządzenie zwyczajnie nie rusza z programem i sygnalizuje awarię.


Gdy jest gwarancja…

…To problem jest minimalny: ot, wezwać serwis i poczekać, aż naprawią. Naprawa może jednak potrwać z przyczyn proceduralnych, więc w tym czasie można korzystać z jednorazowych naczyń i sztućców (jeżeli chodzi o zmywarkę) lub zawieźć brudne rzeczy teściowej do uprania (jeśli chodzi o pralkę). Prawdziwe schody zaczynają się, gdy nasz sprzęt jest już na etapie pogwarancyjnym. Przede wszystkim – KOSZTY!


Ile kosztuje hydrostat?

Zależy jakiej firmy i do czego. Na przykład hydrostat do zmywarki Indesit może sobie kosztować ponad 80 zł. Hydrostat do pralki Whirlpool może kosztować ponad stówkę, natomiast hydrostat do pralki Bosch to mogą być już koszty, którym peron nieco odjechał. Przynajmniej, jeśli chodzi o oryginał. Bo tak sobie winszuje producent i już. Do tego oczywiście dochodzą jeszcze koszty naprawy. Przed inflacją fachowiec pobierał stówkę już za sam fakt, że zaszczycił naszą podłogę swym obuwiem. Teraz taryfa nieco podskoczyła, a jeżeli mieszkamy gdzieś w plenerze, np. na Roztoczu albo na Pogórzu Kaczawskim, to dojdą jeszcze koszty dojazdu. Wszystko do kupy razem wzięte może podważyć sens takiej naprawy i niektórzy właśnie tak kombinują: po diabła się szarpać, wyrzucić stary szmelc na złom i kupić nową maszynę! Tak jest najprościej. A tymczasem…


Hydrostat do zmywarki NEO PROFI

Jest śmiesznie tani, bo kosztuje ponad połowę mniej od oryginalnego odpowiednika do zmywarki Indesit. Działa tak samo i jest praktycznie tej samej jakości. Czyli już można zaoszczędzić, tak? Ale to nie wszystko!


Hydrostat do pralki NEO PROFI

Jest także śmiesznie tani i tu już można pośmiać się wyjątkowo serdecznie, bo pasuje do pralek Whirlpool, gdzie oryginał jest cztery razy droższy, a także do pralek Bosch, gdzie oryginał potrafi być nawet osiem razy droższy. Śmiesznie, prawda? Tak się składa, że NEO PROFI to nie jest marka urządzeń, tylko marka wartościowych zamienników części do tych urządzeń. Jeżeli więc koś myśli racjonalnie i nie chce przepłacać za samo logo marki, to jest to opcja naprawdę godna uwagi. A teraz przejdźmy do meritum, czyli…


Wymiana hydrostatu w pralce lub zmywarce

Jest to operacja mniej więcej w takim stopniu skomplikowana, jak zaparzenie herbaty. Bierzemy wkrętak, odkręcamy kilka wkrętów, by zdjąć fragment obudowy, wypinamy stary hydrostat, wpinamy nowy, obudowa, wkręty, cześć! Trudne, prawda? Wszystko do kupy trwa kilkanaście minut i kosztuje grosze. Ale oczywiście można wezwać serwis i zapłacić kilka stówek. Dziękujemy za uwagę.


Popularne części
Hydrostaty od pralek.
Podobne
Copyright 2024 © KlinikaAGD.pl