Doskonały prezent na Dzień Babci
Mariusz - Ekspert AGD
15 stycznia 2024

Dzień Babci to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka mającego babcię. Szczęściarze, którzy mają dwie babcie, mogą celebrować ten dzień podwójnie, co już zapewnia taki ładunek endorfin, że wystarczy nawet do Wielkanocy. Oczywiście babci należy się jakiś prezent, a więc… CZYTAMY!


Babcia to prawdziwy skarb!

Z babcią na ogół nawiązujemy lepsze relacje, niż z rodzicami. Dlaczego? Bo to już jest przeskok pokoleniowy. Babcia już dawno temu wychowała swoje dzieci, co się miała nad nimi poznęcać, to się poznęcała, przeszło jej, więc teraz może się w pełni oddawać rozpieszczaniu wnuka, wnuczki, tudzież wnuków. I w tym miejscu warto podkreślić, że nikt nie potrafi tak rozpieszczać wnuków, jak babcia. Nawet dziadek (choć mogą trafiać się wyjątki). Z babcią można pogadać praktycznie o wszystkim: o szydełkowaniu, o podlewaniu bratków, o nowym księdzu, który wygłasza piękne kazania, o ostatnim meczu Houston Rockets w NBA, czy o awariach, którym najczęściej ulegają przepływomierze. Tego typu rozmowy zwykle toczą się w pięknych okolicznościach towarzyszących w postaci kruchych ciasteczek (upieczonych oczywiście przez babcię), popijanych pyszną, owocową herbatką. To tyle tytułem wstępu. Teraz przejdźmy do meritum.Idealny prezent na Dzień Babci to…

Praktyczne i eleganckie przybory kuchenne w – rzecz jasna – praktycznym i eleganckim zestawie. Czego tu nie ma (chciałoby się zakrzyknąć)! Skupmy się jednak może na tym, co jest. A jest na przykład duża i pięknie wyprofilowana łyżka kuchenna, idealna wprost do tego, by nakładać nią ugotowane ziemniaczki do schabowego. Jest także łyżka wazowa, czy jak kto woli – chochla. Jak następnym razem przyjdziemy do babci na świeży kompot z rabarbaru, to nam babcia właśnie tą chochlą kompociku chlupnie. Jest również szpatułka, niezastąpiona w przyrządzaniu dań na patelni, np. przepysznego omletu z jagodami, który przecież babcia robi najlepiej na świecie. Co dalej? Jest specjalna szpatułka do naleśników! Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że najsmaczniejsze naleśniki z dżemem truskawkowym robi kto? No kto? Szwedzki Kucharz z Muppet Show? Nie – on robi dobry popcorn. A najlepsze naleśniki robi babcia. I na koniec – jest uniwersalna trzepaczka. Co można taką trzepaczką? Nie wiecie? A babcia wie. Jest trzepaczka – jest piana. Jest piana – są bezy. Proste!

Wszystkie części składowe zestawu zostały wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego. Jak bardzo specjalnego – tego nie wiemy, bo nawet na swojej oficjalnej stronie producent nie za bardzo się tym chwali. Ponieważ jednak jest to producent markowy, więc raczej należy sądzić, że utrzymują kompozyty w tajemnicy, żeby konkurencja za szybko nie złapała tropu. Bo jakość jest, to trzeba przyznać.


Przy okazji…

Jak już będziemy u babci, to możemy jej wymienić przepływomierz w zmywarce, albo przekaźnik sprężarki w lodówce, czy inny drobiazg. Babcia na pewno się ucieszy i jeszcze napcha nam racuchów do kieszeni, żebyśmy nie zgłodnieli w drodze do domu. I tak już zupełnie na marginesie: mamy w ofercie programatory do pralek, zmywarek, lodówek, suszarek… Bogaty wybór i konkurencyjne ceny. Dziękujemy za uwagę.


Copyright 2024 © KlinikaAGD.pl