Co przyda się Twojej lodówce?

Są takie momenty w życiu, gdy otwierasz swoją lodówkę i… coś jest nie tak. No tak: zapach! Odrobinę jakby nieprzyjemny. To skłania do dalszej inspekcji. Odkrywasz nawarstwione pokłady brudu w zakamarkach… Zdaje się, że zawitał już nawet grzybek… Nagle dostrzegasz pękniętą półkę… Ech! Może już pora pomyśleć o nowej lodówce?… STOP! No bez przesady! Z powodu kilu drobiazgów chcesz już wyrzucać dobrą lodówkę i kupować nową? Nie masz na co pieniędzy wydawać? Ze wszystkim możesz uporać się naprawdę niewielkim kosztem. 


Po pierwsze: CZYSTOŚĆ! 


Oryginalne i przede wszystkim EFEKTYWNE środki czystości do lodówek zostały stworzone po to, by rozmrażanie, czyszczenie, a także dezynfekcja lodówki nie stanowiły żmudnej mordęgi, ale przebiegały szybko i sprawnie. Liczy się także DŁUGOTRWAŁY EFEKT. Ściereczki i gąbki ze specjalnych materiałów oraz preparaty przeznaczone specjalnie do stali, inoxu i szkła – tego z pewnością nie zastąpi Ci zmywak kuchenny nasączony płynem do naczyń. 


Po drugie: ZAKAZ WJAZDU DLA PLEŚNI! 


Maty antypleśniowe nie tylko uchronią lodówkę przed rozwojem grzybów pleśniowych, ale także przedłużą świeżość przechowywanych owoców i warzyw. Mają również działanie antybakteryjne oraz zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza, ograniczając skraplanie się pary wodnej. 


Po trzecie: ZNEUTRALIZUJ ZAPACH! 


W każdej lodówce powinno znaleźć się miejsce na pochłaniacz zapachów, którego wypełnienie stanowi naturalny i antyalergiczny żel. Pochłaniacz redukuje do minimum wszelkie intensywne aromaty, dzięki czemu nie przenikają one do przechowywanych potraw, a lodówka zachowuje neutralny zapach świeżości. 


Po czwarte: WYMIEŃ FILTR! 


Różne modele lodówek wyposażone są w różne filtry. Mogą one występować pod nazwami: filtr antybakteryjny, filtr obejściowy, filtr pojemnika świeżości, filtr powietrza, filtr wody etc. Żaden filtr nie jest wieczny i należy go co jakiś czas wymienić. Sprawdź w instrukcji swojej lodówki nazwę i typ właściwego filtra lub skontaktuj się z profesjonalnym doradcą w kwestii doboru właściwego filtra. 


Po piąte: KAŻDĄ PÓŁKĘ DA SIĘ WYMIENIĆ! 


Praktycznie wszystko, co tylko da się wymontować z lodówki, może zostać wymienione na nowe. Wszelkie półki tak samo. Jeżeli półka posiada pęknięcie, ale „jeszcze się trzyma”, to naprawdę nie warto czekać, aż się w końcu urwie i spowoduje, że coś się rozleje, dostarczając tym samym dodatkowej pracy i nerwów. A poza tym pęknięcia to wprost idealne szczeliny do rozwoju grzybów pleśniowych. 


Po szóste: CZAS NA RELAKS! 


Jeżeli masz już swoją lodówkę pod pełną kontrolą, to pora na zasłużony odpoczynek. Możesz usiąść wygodnie w fotelu, włączyć dobrą muzykę, wziąć do ręki szklaneczkę z czymś schłodzonym… No tak, lód by się przydał? Ale gdzie podziały się pojemniki do lodu??? :)

Podobne
Copyright 2024 © KlinikaAGD.pl