AKCESORIA przydatne na letnich piknikach i grillach
Radek - Ekspert AGD
25 czerwca 2020

Ogród, działka, plaża, park, każde z tych miejsc jest świetne na letni piknik. Wystarczy kilka drobiazgów, by zorganizować śniadanie, obiad lub kolację w plenerze. I chodź najważniejsze w tym jest obcowanie z naturą, to warto zadbać o dobre jedzenie oraz gadżety i akcesoria dzięki, którym przygotowanie i podanie jedzenia poza domem będzie przyjemne. Jak w takim razie przygotować się do letniego pikniku? Ty wybierz miejsce i jedzenie, które zabierzesz ze sobą, a my podsuniemy listę niezbędnych rzeczy, które mogą się przydać.


Gdzie i na czym?

Na czym będziecie siedzieć? Może przyda się tylko koc, a może trzeba zabrać stolik turystyczny i krzesełka. Najlepiej z wizualizuj sobie miejsce gdzie zorganizujesz piknik i zastanów się jakie jest tam podłoże. Czy da się rozstawić krzesełka czy koc będzie lepszy na plaży? 


Transport jedzenia

Jeśli wszystkie potrawy przygotujesz wcześniej w domu, wystarczy by zadbać o pojemniki do bezpiecznego transportu. Chyba, że część posiłków planujesz przygotować na miejscu, to wtedy lista rzeczy robi się dłuższa.


Przygotuj na miejscu 

Pamiętaj o desce do krojenia, nożu lub innych potrzebnych sztućcach. Może przyda się jakaś miska lub półmisek do wyłożenia przygotowanej sałatki, sosu lub chipsów. Nie zapomnij o uniwersalnym otwieraczu, którego użyjesz zarówno do otwarcia puszki, wina lub butelki z kapslem. 


Namiastka zastawy

Oczywiście im bliżej natury tym dalej od sztućców i talerzyków, ale może twój piknik nie jest akurat survivalowym wypadem do lasu tylko romantyczna kolacja na plaży. Wtedy przydadzą się z pewnością papierowe lub (w ostateczności) plastikowe talerzyki, kubki lub kieliszki. Świetnym pomysłem może być butelka filtrująca wodę lub kubek termiczny z zaparzoną wcześniej kawą. 


Grill

Jeśli główną atrakcją posiłku na świeżym powietrzu jest grill, poza tym urządzeniem w wersji na przykład turystycznej, trzeba zabrać już trochę więcej rzeczy. Na pewno przydadzą się łopatki lub szczypce do obracania kiełbasy. Jeśli ruszt będzie duży, na grillu w przydomowym ogrodzie, zabezpiecz dłonie silikonowymi rękawicami. W przypadku smażenia hamburgerów warto pomyśleć o małej i poręcznej prasce do hamburgerów. A jeśli ktoś jest fanem grillowanych mięs musi uzbroić się w widelce i noże. Pięknie wygląda tez stek podany w plenerze na kamieniu solnym. A na koniec, jeśli już jesteśmy przy grillu, nie zapomnij fartucha kuchennego, zabezpieczy on twoje ubranie ale również ciebie przed poparzeniem. 

Smacznego i słonecznej pogody!

Podobne
Copyright 2022 © KlinikaAGD.pl