AGD dla miłośników psów i kotów
Radek - Ekspert AGD
31 grudnia 2019

Kochasz psy i koty dzieląc z nimi własne mieszkanie, ale masz już dość sierści, którą można znaleźć wszędzie, zwłaszcza na ubraniu. Nie irytuj się tylko odpowiednio przygotuj do wałki z kłaczkami. Jeśli nie planujesz wymiany pralki i odkurzacza, kup przynajmniej kilka gadżetów do swoich urządzeń AGD. 

Producenci pralek, suszarek, odkurzaczy i innych urządzeń AGD do czyszczenia robią coraz więcej by umożliwić nam usuwanie sierści z ubrań, dywanów, domowych kanap, koców i pościeli. Wprawdzie nowe modele pralek i odkurzaczy ze specjalnymi programami to droga inwestycja, ale może faktycznie warto o nich pomyśleć. 


Pranie 


W Polsce większość pralek i suszarek przystosowanych do walki z sierścią posiada program o sympatycznej nazwie „pupil”. To po prostu intensywne płukanie i wirowanie mające na celu skuteczniejsze usuniecie zwierzęcych kłaczków. W tym programie woda jest też dodatkowo podgrzana, by zmiękczyć tkaniny, czyli rozluźnić włókna miedzy które wczepiają się kłaczki.. Jeśli jednak twoja pralka lub suszarka nie ma specjalnego programu, mamy inne, nawet tańsze niż wymiana urządzenia, rozwiązania. Możesz kupić kule do zmiękczania prania lub kule zbierające sierść, włosy i kłaczki z ubrań. to wydatek w okolicy kilkudziesięciu złotych a niebywale skuteczny. Możesz je oczywiście kupić w naszym sklepie w kategorii Części do sprzętu łazienkowego/Części do suszarek bębnowych/Akcesoria do suszarek 


Odkurzanie 


Producenci odkurzaczy skupiają się zarówno na filtrach jak i ssawkach, w których innowacyjne rozwiązania mają ułatwić porządki w domach, w których mieszka pies lub kot. Duża moc ssąca i filtr wodny to bardzo skuteczne połączenie w walce z sierścią. Niektóre odkurzacze posiadają także specjalne ssawki oraz systemy natryskowe ułatwiające dokładnie doczyścić sierść, i przy okazji wyczyścić także podłogę. Ostatnia propozycja doskonale sprawdza się podczas brzydkiej pogody, kiedy twój pupil wraca ze spaceru mokry i brudny. 


Poszukaj w Klinice AGD ssawki do swojego odkurzacza a na pewno znajdziesz model, które skuteczniej niż inne standardowe szczotki zbiera sierść. Mamy też w ofercie welurową szczotkę do czyszczenia ręcznego, kliknij po prostu tutaj


Oczywiście jeśli jeszcze nie masz w domu psa lub kota i właśnie zastanawiasz się po przeczytaniu tego tekstu, czy to dobra decyzja, pamiętaj że są jeszcze psy z włosem a nie sierścią, które nie gubią ich tak jak inne czworonogi (np. Yorkshire terrier) oraz koty zupełnie nie posiadające sierści (Sfinks). Zawsze jest jakaś alternatywa ;-)

Podobne
Copyright 2023 © KlinikaAGD.pl